Són moltes les preguntes que ens arriben cada dia sobre com funcionen els preus dels nostres trasters. Tot i que ja vam publicar un article sobre com es determinen els preus dels trasters a nivell general, avui us explicarem amb més detall el cas específic del nostre local situat al carrer Callao 51-53 de barri de Santa Eulàlia, a l’Hospitalet de Llobregat .

Primer de tot, és important saber les característiques del nostre establiment. El local compta amb 134 trasters repartits en una superfície d’aproximadament 250 metres. Amb l’objectiu que els clients s’ubiquin més fàcilment en el nostre centre i de que hi hagi una major claredat a l’hora de determinar els preus, hem dividit el nostre centre en 3 blocs, com es pot veure en el planell. El bloc A coincideix amb el número 51 del carrer Callao i compta amb una entrada per a cotxes, el bloc C coincideix amb el número 53 del mateix carrer i té la seva pròpia entrada per a vianants, el bloc B es troba entre els dos anteriors i , per descomptat, també té la seva respectiva entrada per a vianants. Per garantir la màxima seguretat als nostres clients, a més de comptar amb diferents càmeres, detector de presència i una alarma, s’haurà de disposar d’un número PIN per accedir per qualsevol de les tres entrades.

També és important explicar que hi ha diferents tipus de llocs d’emmagatzematge: les taquilles i els trasters. La diferència és molt simple, les taquilles són un traster dividit entre dos: en l’espai d’un traster amb uns determinats metres quadrats de base i 2,5 metres d’altura, trobarem dos taquilles (una damunt de l’altra) amb els mateixos metres quadrats de base però amb 1,4 metres d’altura per a les situades a la part inferior i amb 1,1 metres d’altura per les situades a la part superior. D’aquesta manera, cadascú pot escollir la dimensió que més li convingui, sense haver de pagar més del compte. Per que pugueu distingir les taquilles dels traster en el planell, només us heu de fixar si al costat del número hi ha una a o una b minúscules. Si és així serà una taquilla superior si hi ha una b i inferior si hi ha una a. Per exemple, si el número del traster és A1, sabrem que és un traster; si és A1a, sabrem que és una taquilla inferior i si és A1b, sabrem que és una taquilla superior.

Un cop ja coneixem com funciona el nostre centre i entenem la seva estructura, podem passar a explicar amb detall com funcionen els nostres preus i quins són els factors que els condicionen. La lògica és molt senzilla, com més a prop estigui el teu traster o taquilla d’una de les entrades del local més car serà el traster. En el cas del bloc A, els preus són més alts perquè ens trobem més a prop de l’entrada per a cotxes, de manera que els trasters situats en aquest bloc tenen un valor afegit. A més, com és lògic, els trasters seran més cars que les taquilles (hi ha el doble d’espai en vertical). Cal remarcar també que les taquilles situades a la part superior tenen un preu menor per la major incomoditat que representa que no estiguin al nivell de terra, encara que, segons l’ús que se li doni, pot ser la millor opció y, una vegada més, al millor preu, sense pagar més del necessari!

A continuació us deixem una taula on podreu veure els rangs de preus dels trasters en funció de la mida del traster o taquilla i que variaran segons els criteris explicats anteriorment.

En el cas de les taquilles:

En el cas dels trasters:

En conclusió, el nostre local situat a Santa Eulàlia,  l’Hospitalet és un centre que compta amb més de 130 trasters a diferents preus perquè puguis escollir el que s’adapti millor a les teves necessitats en cada moment. Per a més informació i / o assessorament truca’ns o envia’ns un Whatsapp al +34 699 722 128, o escriu-nos un e-mail a info@guarda.site.